działalność

Zebrania Stowarzyszenia odbywają się w  sobotę raz w miesiącu o godzinie 10 (oprócz wakacji i świąt) w Technikum Gastronomicznym w Kielcach przy ulicy Zagórskiej (obok bazarów). Termin spotkań podawany jest na stronie w aktualnościach.


Powstaliśmy w roku 1998…

….właśnie wtedy zaczęliśmy pomagać dzieciom tym małym i tym trochę wyrośniętym, których dotknęła nieuleczalna choroba. Pomagamy też ich rodzinom przetrwać najtrudniejsze chwile. Chcemy zapewnić im odrobinę uśmiechu i pomóc w walce jaką codziennie toczą o w miarę normalne życie swoje i swoich dzieci.
Członkowie Stowarzyszenia angażują się całym sercem, pracują społecznie i nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.

Jeżeli nie wiesz, gdzie szukać pomocy – zgłoś się do nas. Jesteśmy po to aby pomagać. (patrz na stronie KONTAKT)


NASZA MISJA

Działamy na rzecz dzieci, młodzieży, dorosłych dotkniętych nieuleczalnymi chorobami. Powstaliśmy jako Stowarzyszenie, które miało za zadanie pomóc dzieciom i ich  rodzinom z cukrzycą insulinozależną. W roku 2006 rozszerzyliśmy zakres działalności na rzecz dzieci chorych z innymi schorzeniami (astma, białaczka, celiakia, wady wzroku).  Dziś jest nas ponad 80 osób i jesteśmy największą organizacją zrzeszającą  dzieci i młodzież z cukrzycą typu I  oraz II  w województwie świętokrzyskim.

Nadzór  medyczny nad leczeniem dzieci i młodzieży sprawuje Świętokrzyskie Centrum Pediatrii w Kielcach i Poradnie Specjalistyczne.

Celem działania Stowarzyszenia jest wszechstronna działalność społecznie użyteczna. Organizujemy szkolenia edukacyjne, konferencje, turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, imprezy integracyjne, porady prawne i psychologiczne w ramach realizowanych projektów. (zdjęcia z realizacji zadań – strona GALERIA)

Posiadamoppy statut organizacji pożytku publicznego

 możesz nam podarować swój 1% (zobacz 1% OPP).